Rodzinny spływ CANOE Czarną Hańczą

Podobnie jak w roku ubiegłym, w 2-giej dekadzie lipca (od 9. do 17.07.2016), wybieramy się na tygodniowy spływ najpiękniejszą z polskich rzek – Czarną Hańczą. Jest to impreza dla … każdego (kto akceptuje wiosłowanie po jednej stronie CANOE i biwakowanie w NAMIOTach na leśnych polach biwakowych, najczęściej bez prądu, bieżącej wody i innych oznak cywilizacji).
Skrajne dni przeznaczamy na dojazd na Suwalszczyznę i powrót. W pozostałych dniach, jeśli pogoda pozwoli, chcielibyśmy pokonać trasę Czarną Hańczą od jeziora Wigry i dalej Kanałem Augustowskim do jeziora Serwy, wygospodarowując jeden dzień na odpoczynek.
Można dołączyć w dowolnej konfiguracji – cała rodzina, rodzic z dzieckiem, parowo, indywidualnie itd. Będziemy tak dobierać załogi, żeby wszyscy, w szczególności 5-letnie i starsze dzieci, dali radę.
Cena skalkulowana została na 300 PLN za osobę i zawiera wynajem polietylenowych canoe (w tym pagaje i kapoki) wraz z transportem, opłaty za śluzy na Kanale Augustowskim, koszty biwakowania, nadrzecznej sauny (tzw. bani) oraz parkingu dla samochodów na czas spływu.
We własnym zakresie trzeba dotrzeć nad Wigry i wrócić do domu, wyposażyć się w namiot, materac, śpiwór itp. oraz wyżywić (i napoić!). Zakładam, że na każdej trasie uda nam się zatrzymać na obiad w stanicy, barze lub restauracji, a śniadania i kolacje będziemy przygotowywać samodzielnie.
Zależnie od ilości uczestników będzie nas stać na opłacenie transportu bagaży i dodatkowych atrakcji (np. świeżo upieczonych jagodzianek).
Prosimy o wstępne deklaracje od osób zainteresowanych uczestnictwem mailem na adres scpp@scpp.org.pl. Tą drogą będziemy też informować o szczegółach.