SCPP na Facebook

Odwiedź nasz profil na facebook.com

Pamiętacie nasze warsztaty fotograficzne dla dzieci? Jasne, że pamiętacie. Przecież to nie było tak dawno. Na przełomie czerwca i lipca spotkaliśmy się z młodymi kandydatami na fotografików podczas sesji w Ogrodzie Zoobotanicznym i w Parku Bydgoskim. Obiecaliśmy wówczas, że pod koniec wakacji podsumujemy warsztaty oraz zaprezentujemy prace zdjęciowe wszystkich uczestników oraz rozstrzygniemy konkurs z nagrodami.
Czas spełnić tę obietnicę.
Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w poniedziałek, 28 sierpnia, o godzinie 18:00 w kawiarni artystycznej "Wejściówka" mieszczącej się przy Placu Teatralnym 1. To wtedy i to właśnie tam zostaną zaprezentowane prace uczestników naszych warsztatów. Organizatorzy wybrali po jednym fotograficznym dziele z dwóch przesłanych przez każdego z młodych artystów.
Wszystkie prace wystawione w „Wejściówce” biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami fotograficznymi.
Najlepsze zdjęcia wyłoni specjalnie w tym celu powołane Jury w składzie:
Angela Plich (www.angelaplichfoto.pl)
Paweł Maryański (www.facebook.com/fotodziadekphoto/)
Piotr Potępa (www.nightscapes.pl)
Po dwutygodniowej wystawie każdy z uczestników otrzyma wydruk swojego dzieła.
Przypominamy, że podczas dwóch sesji warsztatowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Planowania Przygód w ramach projektu „Między Chmurą a Kulturą” dofinansowywanego ze środków Miasta Toruń młodzi uczestnicy uczyli się podstaw praktycznych fotografii w tym makrofotografii i fotografii przyrody.
Pod tym linkiem wszyscy zainteresowani znajdą regulamin konkursu:
tinyurl.com/Konkurs-reg
...

Wernisaż wystawy "Makro w przyrodzie"

Sierpień 28, 2017, 6:00pm - Sierpień 28, 2017, 7:00pm

Pamiętacie nasze warsztaty fotograficzne dla dzieci? Jasne, że pamiętacie. Przecież to nie było tak dawno. Na przełomie czerwca i lipca spotkaliśmy się z młodymi kandydatami na fotografików podczas sesji w Ogrodzie Zoobotanicznym i w Parku Bydgoskim. Obiecaliśmy wówczas, że pod koniec wakacji podsumujemy warsztaty oraz zaprezentujemy prace zdjęciowe wszystkich uczestników oraz rozstrzygniemy konkurs z nagrodami. Czas spełnić tę obietnicę. Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w poniedziałek, 28 sierpnia, o godzinie 18:00 w kawiarni artystycznej "Wejściówka" mieszczącej się przy Placu Teatralnym 1. To wtedy i to właśnie tam zostaną zaprezentowane prace uczestników naszych warsztatów. Organizatorzy wybrali po jednym fotograficznym dziele z dwóch przesłanych przez każdego z młodych artystów. Wszystkie prace wystawione w „Wejściówce” biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami fotograficznymi. Najlepsze zdjęcia wyłoni specjalnie w tym celu powołane Jury w składzie: Angela Plich (www.angelaplichfoto.pl) Paweł Maryański (www.facebook.com/fotodziadekphoto/) Piotr Potępa (www.nightscapes.pl) Po dwutygodniowej wystawie każdy z uczestników otrzyma wydruk swojego dzieła. Przypominamy, że podczas dwóch sesji warsztatowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Planowania Przygód w ramach projektu „Między Chmurą a Kulturą” dofinansowywanego ze środków Miasta Toruń młodzi uczestnicy uczyli się podstaw praktycznych fotografii w tym makrofotografii i fotografii przyrody. Pod tym linkiem wszyscy zainteresowani znajdą regulamin konkursu: tinyurl.com/Konkurs-reg

View on Facebook

Jak co roku na pożegnanie lata organizujemy spływ Drawą w jej najciekawszym odcinku prowadzącym przez Drawieński Park Narodowy.
Spływ przeznaczony jest dla doświadczonych kajakarzy, gotowych na biwakowanie w namiotach na leśnych polach biwakowych. Płyniemy z całym dobytkiem (bez możliwości zakupów na trasie).
Wyjeżdżamy z Torunia samochodami w piątek bardzo rano, wracamy w niedzielę wieczorem.
3 dni spędzamy na wodzie - planowana trasa Drawno - Stare Osieczno liczy około 45 km.
Wstępny koszt wynosi 150,- PLN za osobę i zawiera wynajem i dowóz polietylenowych kajaków, opłaty za biwakowanie i wstęp do DPN, ubezpieczenie NNW. Trzeba doliczyć dojazd samochodami do Drawna i z powrotem oraz wyżywienie.
Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń i doświadczenie spływowe.
Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na scpp@scpp.org.pl do końca sierpnia.
Dalsze szczegóły wysyłamy zainteresowanym osobom.
...

Spływ Drawą 22-24.09.2017

Wrzesień 22, 2017, 9:00am - Wrzesień 24, 2017, 12:00pm

Jak co roku na pożegnanie lata organizujemy spływ Drawą w jej najciekawszym odcinku prowadzącym przez Drawieński Park Narodowy. Spływ przeznaczony jest dla doświadczonych kajakarzy, gotowych na biwakowanie w namiotach na leśnych polach biwakowych. Płyniemy z całym dobytkiem (bez możliwości zakupów na trasie). Wyjeżdżamy z Torunia samochodami w piątek bardzo rano, wracamy w niedzielę wieczorem. 3 dni spędzamy na wodzie - planowana trasa Drawno - Stare Osieczno liczy około 45 km. Wstępny koszt wynosi 150,- PLN za osobę i zawiera wynajem i dowóz polietylenowych kajaków, opłaty za biwakowanie i wstęp do DPN, ubezpieczenie NNW. Trzeba doliczyć dojazd samochodami do Drawna i z powrotem oraz wyżywienie. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń i doświadczenie spływowe. Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na scpp@scpp.org.pl do końca sierpnia. Dalsze szczegóły wysyłamy zainteresowanym osobom.

View on Facebook

To będzie ostatni tego lata koncert realizowany w ramach projektu „Między Chmurą a Kulturą”. Ale spokojnie, ani wakacje, ani projekt jeszcze się nie kończą. W czwartek, 17 sierpnia, na barce wiślanej zacumowanej przy Bulwarze Filadelfijskim wystąpi Marcin Masecki. Początek koncertu, na który - tak jak na poprzednie - zaprasza Stowarzyszenie Centrum Planowania Przygód, o godzinie 21:00.
Marcin Masecki to polski pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent amerykańskiego Berklee College of Music w Bostonie. Jego zainteresowania artystyczne są bardzo szerokie - od jazzu, przez muzykę klasyczną, a na eksperymentalnej kończąc. Współpracował z wieloma muzykami - m.in. Tomaszem Stańko, Georgem Garzonem, Halem Crookem, Davem Samuelsem, Michałem Urbaniakiem, Wojciechem Waglewskim, Reni Jusis oraz zespołami: Taq, Papierosy, Telewizor, Paristetris, Profesjonalizm. Nie storni też od koncertów w duecie czy solowych. Ostatnio postanowił sięgnąć do pianistycznej polskiej klasyki. W marcu tego roku poznaliśmy efekty, bowiem światło dzienne ujrzała jego płyta „Chopin Nokturny”. Masecki to laureat Nagrody Muzycznej Programu Trzeciego - „Mateusz” (2013 rok) i Paszportu „Polityki” (2014 rok).
W czwartek, 17 sierpnia, o godzinie 21:00 Masecki zagra w Toruniu na barce wiślanej przy Bulwarze Fildelfijskim. Przypominamy, że wydarzenie to dofinansowane jest ze środków Miasta Toruń i dzięki temu wstęp na nie jest darmowy.

Więcej o toruńskich imprezach odbywających się w ramach Kulturalnego Lata na www.kulturalnelato.pl
...

View on Facebook

GRY-bo-GRANIE, 15.08.2017 … gdziekolwiek będziecie.
Ponieważ trzeci wtorek sierpnia, czyli stały termin naszych comiesięcznych spotkań z grami planszowymi, wypada w święto, w dzień będący dla wielu częścią długiego weekendu, nie umawiamy się na spotkanie.
Oczywiście bierzemy gry na ewentualne wyjazdy czy wizyty rodzinne i część czasu spędzamy nad planszą, pionkami lub kartami.
A na kolejnym wydarzeniu GRY-bo-GRANIE spotykamy się we wrześniu.
Do zobaczenia!
...

View on Facebook

Dziękujemy!
21 osób (tyle ile ludzików na zdjęciu) przekazało nam 1% swojego podatku za 2016 rok. Dzięki temu - w pierwszym roku jako organizacja pożytku publicznego - pozyskaliśmy na działalność statutową 2.249,90 zł. Nie zastanawiamy się, czy to dużo, czy mało. Cieszymy się, bo będzie to dla nas tzw. wkład własny do jednego z przyszłorocznych projektów, które będziemy dla Was realizować.
Oczywiście polecamy się na przyszłość.
Osobom, które chciałyby dowiedzieć się więcej o naszej działalności, polecamy sprawozdanie finansowe oraz merytoryczne z działalności Stowarzyszenia za rok 2016 zamieszczone w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego:
sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/
Wystarczy (tak jak przy przekazywaniu 1% podatku) wpisać nasz numer KRS: 0000457679
...

View on Facebook