SCPP na Facebook

Odwiedź nasz profil na facebook.com

Zapraszamy! ...

Spotkania z Historią - gry planszowe

Październik 17, 2017, 4:00pm - Październik 17, 2017, 8:00pm

Stowarzyszenie Centrum Planowania Przygód zaprasza na spotkanie z planszowymi grami historycznymi. Odbędzie się ono w ramach projektu SPOTKANIA Z HISTORIĄ dofinansowywanego ze środków Miasta Toruń. Partnerem wspierającym jest firma REBEL.pl Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 17.10.2017, w godzinach 16:00-20:00 w Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu na ul. Przedzamcze 3. Podczas spotkania zaprezentujemy gry o tematyce historycznej i przystąpimy do rozgrywek. Zachęcamy do przyjścia zarówno miłośników planszówek, jak i ich rodziny oraz te osoby, które jeszcze nie wiedzą, że są miłośnikami gier. Poszczególne gry zostaną wyjaśnione tak, żeby każdy zainteresowany mógł zagrać. Na spotkanie obowiązują zapisy. tinyurl.com/SCPP-Gry Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. #SpotkaniaZHistoria

View on Facebook

Także w tym roku zorganizowaliśmy przygodę "Rusz się po Zdrowie" dla mieszkańców osiedla Na Skarpie. Mogła się ona odbyć dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Toruń oraz współpracy ze Szkołą Podstawową nr 28 w Toruniu. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji oraz za wspólną zabawę całych rodzin. ...

Także w tym roku zorganizowaliśmy przygodę "Rusz się po Zdrowie" dla mieszkańców osiedla Na Skarpie. Mogła się ona odbyć dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Toruń oraz współpracy ze Szkołą Podstawową nr 28 w Toruniu. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji oraz za wspólną zabawę całych rodzin.

View on Facebook

Zapraszamy! ...

GRY-bo-GRANIE

Wrzesień 19, 2017, 6:00pm - Wrzesień 19, 2017, 9:00pm

UWAGA, ATTENTION, ACHTUNG, ATENCION, ATTENZIONE, POZOR, Внимание, UPOZORENJE, FIGYELEM!!! Po sierpniowej pauzie wracamy do naszych tradycyjnych trzecio-wtorkowych spotkań. Trzeci wtorek sierpnia przypadł na 15-ty dzień miesiąca. Był to także dzień wakacyjny, dlatego w sierpniu nie spotkaliśmy się by grać w planszówki. Ale wakacje się skończyły, dzieci i młodzież wróciły do szkół, a my wracamy do Krajiny Piva na kolejne tegoroczne GRY-bo-GRANIE. A skoro kilkanaście dni temu rozpoczął się rok szkolny, proponujemy by 19. września skupić się -przede wszystkim - na grach edukacyjnych. I mamy na myśli wszelką edukację. Bierzcie zatem te gry, w które chcielibyście pograć, których chcielibyście nauczyć innych, których tajników sami chcecie się nauczyć, do których chcielibyście zachęcić. Bierzcie i przybywajcie. Tęskniliście za GRY-bo-GRANIEM? My tak!!!

View on Facebook

28 sierpnia odbył się wernisaż wystawy "Makro w przyrodzie" prezentującej prace zdjęciowe przygotowane przez uczestników odbywających się w wakacje warsztatów fotograficznych organizowanych przez Centrum Planowania Przygód w ramach projektu „Między Chmurą a Kulturą” dofinansowywanego ze środków Miasta Toruń.

W czasie wernisażu ogłosiliśmy wyniki konkursu fotograficznego dla uczestników warsztatów. Zwyciężczynią okazała się Urszula Daniszewska, która została nagrodzona aparatem wodo-, pyło- i wstrząsoodpornym, drugie miejsce zajęła Paulina Ferster, która otrzymała aparat natychmiastowy, trzecią nagrodę - super zaawansowany selfie-stick z wodoszczelnym pokrowcem na telefon zdobył Franek Potęga. Jury w składzie Angelika Plich, Paweł Maryański i Piotr Potępa wyróżniło jeszcze sześć prac, których autorzy - Zuzanna Daniszewska, Dorota Dzierżak, Kacper Łubiński, Ewa Nowicka, Marek Rauchfleisz i
Aleksander Rubiszewski - otrzymali blendy fotograficzne i książki o tematyce fotograficznej.
Nie zabrakło również drobnych nagród dla wszystkich pozostałych uczestników.

Wystawę można oglądać do 17-go września w kawiarni WEJśCIóWKA przy Placu Teatralnym 1 od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-22:00 lub w weekendy od 15:00 do 22:00.
Dziękujemy młodym Fotografom i ich rodzinom za udział w projekcie i zapraszamy na kolejne Przygody, w tym te fotograficzne!
...

View on Facebook

Pamiętacie nasze warsztaty fotograficzne dla dzieci? Jasne, że pamiętacie. Przecież to nie było tak dawno. Na przełomie czerwca i lipca spotkaliśmy się z młodymi kandydatami na fotografików podczas sesji w Ogrodzie Zoobotanicznym i w Parku Bydgoskim. Obiecaliśmy wówczas, że pod koniec wakacji podsumujemy warsztaty oraz zaprezentujemy prace zdjęciowe wszystkich uczestników oraz rozstrzygniemy konkurs z nagrodami.
Czas spełnić tę obietnicę.
Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w poniedziałek, 28 sierpnia, o godzinie 18:00 w kawiarni artystycznej "Wejściówka" mieszczącej się przy Placu Teatralnym 1. To wtedy i to właśnie tam zostaną zaprezentowane prace uczestników naszych warsztatów. Organizatorzy wybrali po jednym fotograficznym dziele z dwóch przesłanych przez każdego z młodych artystów.
Wszystkie prace wystawione w „Wejściówce” biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami fotograficznymi.
Najlepsze zdjęcia wyłoni specjalnie w tym celu powołane Jury w składzie:
Angela Plich (www.angelaplichfoto.pl)
Paweł Maryański (www.facebook.com/fotodziadekphoto/)
Piotr Potępa (www.nightscapes.pl)
Po dwutygodniowej wystawie każdy z uczestników otrzyma wydruk swojego dzieła.
Przypominamy, że podczas dwóch sesji warsztatowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Planowania Przygód w ramach projektu „Między Chmurą a Kulturą” dofinansowywanego ze środków Miasta Toruń młodzi uczestnicy uczyli się podstaw praktycznych fotografii w tym makrofotografii i fotografii przyrody.
Pod tym linkiem wszyscy zainteresowani znajdą regulamin konkursu:
tinyurl.com/Konkurs-reg
...

Wernisaż wystawy "Makro w przyrodzie"

Sierpień 28, 2017, 6:00pm - Sierpień 28, 2017, 7:00pm

Pamiętacie nasze warsztaty fotograficzne dla dzieci? Jasne, że pamiętacie. Przecież to nie było tak dawno. Na przełomie czerwca i lipca spotkaliśmy się z młodymi kandydatami na fotografików podczas sesji w Ogrodzie Zoobotanicznym i w Parku Bydgoskim. Obiecaliśmy wówczas, że pod koniec wakacji podsumujemy warsztaty oraz zaprezentujemy prace zdjęciowe wszystkich uczestników oraz rozstrzygniemy konkurs z nagrodami. Czas spełnić tę obietnicę. Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w poniedziałek, 28 sierpnia, o godzinie 18:00 w kawiarni artystycznej "Wejściówka" mieszczącej się przy Placu Teatralnym 1. To wtedy i to właśnie tam zostaną zaprezentowane prace uczestników naszych warsztatów. Organizatorzy wybrali po jednym fotograficznym dziele z dwóch przesłanych przez każdego z młodych artystów. Wszystkie prace wystawione w „Wejściówce” biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami fotograficznymi. Najlepsze zdjęcia wyłoni specjalnie w tym celu powołane Jury w składzie: Angela Plich (www.angelaplichfoto.pl) Paweł Maryański (www.facebook.com/fotodziadekphoto/) Piotr Potępa (www.nightscapes.pl) Po dwutygodniowej wystawie każdy z uczestników otrzyma wydruk swojego dzieła. Przypominamy, że podczas dwóch sesji warsztatowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Planowania Przygód w ramach projektu „Między Chmurą a Kulturą” dofinansowywanego ze środków Miasta Toruń młodzi uczestnicy uczyli się podstaw praktycznych fotografii w tym makrofotografii i fotografii przyrody. Pod tym linkiem wszyscy zainteresowani znajdą regulamin konkursu: tinyurl.com/Konkurs-reg

View on Facebook