Spotkania z Historią 2017

Stowarzyszenie Centrum Planowania Przygód zaprasza na wydarzenia w ramach projektu „Spotkania z Historią” dofinansowywanego ze środków Miasta Toruń.
Pierwsza Przygoda to spotkanie z planszowymi grami historycznymi.
Odbędzie się ono we wtorek, 17.10.2017, w godzinach 16:00-20:00 w Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu na ul. Przedzamcze 3.
Podczas spotkania zaprezentujemy gry o tematyce historycznej i przystąpimy do rozgrywek. Zachęcamy do przyjścia zarówno miłośników planszówek, jak i ich rodziny oraz te osoby, które jeszcze nie wiedzą, że są miłośnikami gier. Poszczególne gry zostaną wyjaśnione tak, żeby każdy zainteresowany mógł zagrać.
Kolejna przygoda to na warsztaty lepienia z gliny dla dzieci i młodzieży.
Odbędą się one we wtorek, 7.11.2017 w godzinach 16:00-19:00 w Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu na ul. Przedzamcze 3.
Praca z gliną jest dobrą okazją do rozwijania zdolności manualnych, ma też świetne działanie relaksacyjne i terapeutyczne, sprzyja wyciszeniu. Kształtuje wytrwałość, kreatywność i wrażliwość estetyczną.
Zaczniemy od poznania historii garncarstwa oraz prezentacji technik lepienia z gliny i jej wypalania. W części praktycznej wykonamy, pod czujnym okiem opiekunów, swoje własne przedmioty, które po warsztatach zostaną wypalone i przekazane twórcom.
Ostatnia Przygoda będzie jednocześnie zakończeniem sezonu kajakowego Stowarzyszenia. Jak co roku uczcimy Święto Niepodległości płynąć w barwach narodowych o wschodzie słońca. Tym razem popłyniemy Drwęcą i Wisłą z Lubicza do Torunia.

Na spotkania obowiązują zapisy:
http://tinyurl.com/SCPP-Gry
http://tinyurl.com/SCPP-Glina

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.