Spotkania z Historią

Spotkania z Historią” to kolejny projekt SCPP, który zyskał wsparcie Gminy Miasta Toruń w konkursie dla organizacji pozarządowych. Kontekst historyczny będzie łączył bardzo różne Przygody.
Zaczynamy 1 października, kiedy to – zależnie od wieku – będzie można w różny sposób rozwinąć umiejętności manualne i cierpliwość. Młodszym proponujemy zajęcia plastyczne w postaci warsztatów lepienia z gliny.

Osobom pełnoletnim warsztaty łucznicze obejmujące budowę własnego łuku oraz naukę strzelania z niego pod okiem profesjonalisty.

W cztery kolejne soboty odbędą się rodzinne sesje planszowych gier historycznych. 8 października wejdziemy w świat planszówek mając do wyboru wiele różnych gier. Tydzień później (15.10) wcielimy się w archeologów grając w „Teby”, a w kolejną sobotę (22.10) w przywódców wielkich miast świata antycznego budując jeden z „7 Cudów Świata”. Czwarta sesja (29.10) odbędzie się w formie turnieju – uczestnicy będą rywalizować grając w „Splendor”.

Ostatnia Przygoda będzie jednocześnie zakończeniem sezonu kajakowego Stowarzyszenia. Jak co roku uczcimy Święto Niepodległości płynąć w barwach narodowych o wschodzie słońca. Tym razem popłyniemy Drwęcą i Wisłą z Lubicza do Torunia.
Partnerami wspierającymi projekt są Zespół Szkół nr 28 w Toruniu, gdzie odbędzie się większość wydarzeń Wydawnictwo REBEL, oraz Leroy Merlin w Toruniu.
Na wszystkie imprezy obowiązywać będą zapisy.

 

Zapisy na turniej SPLENDOR z nagrodami

Zapisy na Spływ Kajakowy

 

 

A podczas warsztatów łuczniczych było tak…