ŚWIET(L)NA FO(R)TOGRAFIA na Skyway Festival 2015

Partnerem wydarzenia, którzy dostarcza wykorzystywane podczas sesji urządzenia Apple, oraz fundatorem nagrody głównej w konkursie — iPada Mini — jest Salon iDream Apple Premium Reseller (ul. Żółkiewskiego 15, Atrium Copernicus): https://www.facebook.com/iDreamTRN.

* * *

Stowarzyszenie Centrum Planowania Przygód Przygód zaprasza na Przygodę FOTOGRAFICZNĄ realizowaną w ramach Bella Skyway Festival 2015.

Warsztaty odbędą się w dwóch terminach – 28-go i 29-go sierpnia w godzinach 20:00-24:00 na terenie Ruiny Zamku Krzyżackiego w Toruniu (ul. Przedzamcze 3).

Warsztaty rozpoczniemy zwiedzaniem zamku z przewodnikiem, w celu zapoznania się z obiektem i jego historią i wczucia się w klimat ruin. Następnie odbędzie się część teoretyczna – prezentująca podstawy technik malowania i rysowania światłem (Light Painting) – i praktyczna, podczas której uczestnicy, wspierani przez instruktorów, wykorzystają zdobytą wiedzę. Na zakończenie będzie można wymienić się doświadczeniami przy wspólnym ognisku.

Zapraszamy zarówno osoby z własnym sprzętem fotograficznym, jak i bez aparatu – ta druga grupa w części praktycznej weźmie udział w tworzeniu obrazów malowanych światłem, które posiadacze sprzętu uwiecznią.

Wymagania sprzętowe: Zapraszamy z aparatami fotograficznymi, które mają możliwość manualnego ustawiania parametrów ekspozycji i maksymalnego czasu naświetlania ok 30s.(lub więcej). Każda osoba z aparatem powinna zabrać ze sobą statyw i posiadać umiejętność obsługi swojego aparatu w zakresie ustawienia parametrów ekspozycji, czułości matrycy i balansu bieli. Niestety nie znamy wszystkich aparatów i nie pomożemy w obsłudze, a nie chcielibyśmy marnować czasu na rozgryzanie obsługi podczas warsztatów.

Jako Malarze Światła ubieramy się w ciemne kolory, zachęcamy każdego do zabrania ze sobą latarki czołówki lub dowolnego innego źródła światła, które pomoże nam w poruszaniu się i ustawianiu aparatu.

Prosimy o wypełnienie formularza na stronie http://scpp.org.pl/ pamiętając, że liczba miejsc jest ograniczona do 50 na każdą sesję, a decyduje kolejność zgłoszeń. Każda osoba, która zostanie zakwalifikowana do uczestnictwa w warsztatach otrzyma mailem informację o miejscu i terminie odebrania wejściówek. Samo wzięcie udziału w wydarzeniu na FB nie wystarcza – pamiętajcie o wypełnieniu formularza